Pięć Smaków Barsawii

Kogo Tyka Polityka

"Should five percent appear to small, be thankful I don't take it all"

Będzie krótko, bo to dawno było, niewiele pamiętam, far-fa-raj-raj.

Tekst wieczoru:
Błażej: “Jacku, struś to nie jest cukier.”
Jacek: “Nie bądź cipa.”

Czego się dowiedzieliśmy:

  • Kaisa (uzdrowicielka ze świątyni, czarodziejka, 1 lewel) jest siostrzenicą Szalonego Martina (tego od ziemniaków czy marchewek). A on był czarodziejem, ale się babrał z surową magią i naznaczył go horror.
  • Służący Trianna, Broko, nie ma języka, ale potrafi wypić.
  • W mieście odbywa się Turniej Magistratu (za jakiś miesiąc). Każdy kandydat na miejsce w radzie wystawia ekipę. Będą różne zadania i zagadki.
  • Triam wystawia ekipę pod kierownictwem Z’chany Vil – T’skrangijskiej Tancerki Ogona z Barsawii. W jej ekipie jest złodziejka/iluzjonistka Kriana, łucznik Ergol, elementalista Hasturbrylnar oraz – uwaga! – fechtmistrze Elvio Erminio Hirsch-Cavalieri di Talea (wygląda jak postać z JRPGa) oraz Seishinz Kitaju (w daszkowym słomianym kapeluszu). WTF??? Spotkaliśmy ich jak pomogli biedaczce w porcie.
  • Swoją ekipę wystawia też Brelnar, ale nic o niej nie wiemy, oraz Galnear.
  • Juliak Merris szuka ekipy.

Do czego się zobowiązaliśmy:

Drimsbi: “Sytuacja się zmieniła.” Dostał list poniższej treści:

Scan0003

Sucrus: My się znamy na horrorach. Powiem drużynie, wyjebiemy tego horrora."
Drimsbi: .. (krępująca cisza) … Dziękuję.

Tylko potrzebujemy statku, żeby tam wyruszyć. Jest jeden fajny, nazywa się Chmurościgły, ale jest dzielony. Brelnar ma 26% udziałów, Galnear ma 30%, Triam 7%, Omasu 10% i Juliak Merris – 27%. Potrzebujemy połowy, żeby móc zabrać statek na wycieczkę w góry, gdzie możemy się na początek zgodzili się Triam i Omasu. Juliaka przekonaliśmy i Galneara też, tylko któremuś z nich przysięgliśmy krwiście, że będziemy jego ekipą w turnieju (tylko komu? Ktoś pamięta?)

Poszliśmy do Złamanego Pałasza zebrać ekipę. Horilka haniebnie schrzaniła odezwę do ludu i udało się zebrać tylko ośmiu kmiotów, którzy jeszcze żądali kasy z góry. Zwerbowaliśmy też innych i tak nasza załoga składa się z:

I tak sobie wyruszyliśmy…

Comments

Fryndlz mzywiol

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.