Ceren

Description:

Stary t’skrang o niebieskiej skórze. Cały pomarszczony, ale jeszcze żwawy.

Bio:

Ceren wiedział o planach Zaala. Chcąc go powstrzymać przed obudzeniem armii kamiennych wojowników wysłał na wasze statki drakkary powietrznych piratów. Był świadkiem upadku Świtu do dżungli Serwos, poszedł więc na miejsce katastrofy i uratował was przed Invae. Żeby sprawdzić, czy można wam zaufać, poprosił was o oczyszczenie zdewastowanej przez Invae świątyni Jaspree i pomoc tubylcom pod jego opieką.

Przedstawił się jako Szaman lokalnego plemienia Katanich, ludu czarnoskórych pigmejów. Wcześniej był elementalistą z T’schlome (dawniej Syrtis), t’skrangowego miasta na wężowej rzece. Porzucił życie w mieście po zmianie Shivalahali, stał się głosicielem Jaspree i ruszył w świat, leczyć rany po Pogromie.

Do wioski przyprowadził ze sobą obsydianiana Kahiwę, który w tym czasie był dla niego czymś na kształt pomocnika lub ucznia. Kiedy wspólnie oczyściliście świątynię Jaspree, Kahiwa został z wami, a Ceren pożegnał się i odszedł.

Około tygodnia później, już w górach Throalskich, po raz drugi spotkaliście Cerena i Kahiwę. Szaman oznajmił, że jest Świetlistym, po czym wytłumaczył jakie niebezpieczeństwo czai się w grobowcu, który chcieliście spenetrować.

Po transformacji Fallowina w Żelaznego Lisza, Ceren próbował was magicznie przenieść bezpośrednio do Throalu, żebyście mogli ostrzec królestwo przed nadciągającym złem. Chociaż wykorzystał magię krwi do przyspieszenia rytuału, prawie się przy tym zabijając, Szaman nie zdążył was przenieść na czas. Czar został przerwany, Ceren zginął, a was wyrzuciło do Limbo.

Ceren

Pięć Smaków Barsawii Fryndlz Fryndlz