Goram Miedzianooki

Powietrzny Łupieżca, syn Vigfusa. Ma miedziane oczy.

Description:

Potężny ork Powietrzny Łupieżca. Jak wskazuje przydomek, oczy są jego najbardziej charakterystyczną cechą. Duży i silny, pokryty licznymi bliznami i tatuażami, powietrzny pirat nie grzeszy manierami.

Bio:

Goram był przywódcą jednego z trzech drakkarów, które próbowały przechwycić wasze statki powietrzne nad dżunglą Serwos. Zlecenie przyjął od Cerena. Poniósł porażke w walce, rozbił się w dzungli i wraz ze swoją załogą został schwytany przez Invae.

Kiedy go uratowaliście, nie czuł wdzięczności – raczej upokorzenie. Theranie, których miał zniszczyć, pokonali go i zjednali sobie zaufanie jego ludzi. Przez następne dni powoli odzyskiwał autorytet, aż w końcu, gdy dotarliście do gór Throalskich, otwarcie przejął nad nimi władzę.

Wraz z wami uwolnił swojego ojca Vigfusa i jego ludzi z Therańskiej niewoli. Chociaż drakkary przepadły, misja się nie powiodła i zginęło mnóstwo orków, to przynajmniej udało się coś uratować – resztę załogi, ojca, a także autorytet i niezależność.

Po przybyciu Cerena i rozmówieniu się z nim, Goram z ojcem stwierdzili, że czas odejść. Na dzień przed opuszczeniem obozu Theran, Gorama zaczepił Sucrus. Pirat zwymyślał go i sprowokował do bójki, ale w końcu opowiedział historię ich wspólnego pochodzenia i jak w to wszystko wpisuje się róg, rodzinna pamiątka Sucrusa.

Goram Miedzianooki

Pięć Smaków Barsawii Fryndlz mzywiol