Närbumavari

laska antymagii

Category:
staff/wand
Description:

Poziomy dostrojenia

Poziom 1
Tajnik: Imię laski – Närbumavari
Efekt: Pozwala rzucać Antymagię, zaklęcie Czarodzieja z piątego kręgu. Jeżeli postać nie posiada talentu rzucanie czarów, to może użyć zamiast niego stopnia swojej Percepcji. Efekt czaru jest równy mocy woli +5. Laska, używana do walki wręcz zadaje obrażenia równe Siła Fizyczna +3.

Bio:

Przedmiot przepadł w trakcie walki z Żelaznym Liszem.

Laska antymagii ma trochę mniej niż dwa metry długości i jest zakończona wspaniale oszlifowanym opalem. Trzonek wykonano z ciemnego hebanu, a metalowe części ze srebra. Opal wieńczący laskę nadkruszył się i pękł.

Początkowo przedmiot należał do Zaala, który zostawił ją na pokładzie strąconego nad dżunglą Sewros statku powietrznego Świt. Po upadku znalazł ją i przywłaszczył sobie Fallowin, któremu udało się przeżyć katastrofę.

Pierwszy tajnik, Imię laski, wyjawił nowemu właścicielowi Stigor po bitwie z Invae w zrujnowanej świątyni Jaspree. Tego samego wieczora, podczas gdy wszyscy świętowali zwycięstwo, Fallowin pogrążony w medytacji dostroił się do wzorca Närbumavari.

Kolejne tajniki przedmiotu Fallowin może poznać dzięki lekturze księgi “Närbumavari ühendada”, znalezionej w namiocie Zaala w obozie w Górach Throalskich. Napisano ją w starożytnym i wymarłym wraz z jego mieszkańcami języku królestwa Landis. Odcyfrowanie go nie powinno jednak być dla maga większym problemem.

Närbumavari

Pięć Smaków Barsawii Fryndlz Fryndlz