Connacht

Historię Connachta opowiedział wam Ceren.

Był to potężny i szlachetny rycerz z ludzkiego królestwa Landis, jeszcze z czasów przed Pogromem. Jeszcze za życia stał się żywą legendą i obrońcą Barsawii, z równą wprawą władający i mieczem, i magią. Walczył z wieloma przeciwnikami, a ze starć zawsze wychodził obronną ręką.

Ostatnim przeciwnikiem, z jakim przyszło mu się zmierzyć, był plugawy ród Deinarastów z Iopos. Na krótko przed Pogromem zaczęli oni rozszerzać swoje wpływ i coraz brutalniej podporządkowywać sobie mieszkańców Barsawii. Niestety Connacht szybko się przekonał, że jego siła jest niczym wobec potęgi magii wrogów.

Obmyślił więc pewien plan. Wykorzystując całą swoją moc i pomoc sojuszników miał przygotować armię kamiennych wojowników, Nieśmietelnych, których poprowadziłby przeciw Deinarastom.

Zanim jednak do tego doszło przyszedł Pogrom i zmusił obie strony konfliktu do ukrycia się przed szalejącymi Horrorami. O metodach przetrwania Deinarastów nic nie wiadomo, ale wiadomo, że Iopos przetrwało nienaruszone. Connacht natomiast zamknął się wraz ze swoją armią w olbrzymiej, naturalnej jaskini w Górach Throalskich, która z czasem miała się stać jego grobowcem. Wiedząc, że nie dożyje końca Długiej Nocy, Connacht poprosił wielkiego smoka Vestrivana, by ten chronił jego armię.

Czterysta lat później na miejscu pojawił się Zaal, a zaraz po nim nasi bohaterowie. W wyniku wydarzeń w grobowcu, Fallowin przemienił się w Żelaznego Lisza.

Connacht

Pięć Smaków Barsawii Fryndlz Fryndlz