Horrory

Riselike earthdawn2

Przez prawie czterysta lat świat pozostawał pod władzą okrutnych, przerażających istot, określanych wspólnym mianem – Horrorów. Wprawdzie magia zawsze była obecna na świecie, ale kiedy jej poziom stopniowo się podnosił, Horrory pojawiały się coraz częściej, aż wreszcie moły wedle własnej woli przekraczać granice przestrzeni astralnej. Czas, w którym swobodnie przenikały do świata Przebudzenia Ziemi i bez przeszkód wędrowały po zamieszkanych krainach nosi wiele nazw, ale najczęściej mówi się o nim, jako o Pogromie.

Podczas Pogromu całe miasta i narody ulegały Horrorom. Niektórzy usiłując się przed nimi uchronić uciekali się do czarnej magii i w efekcie stali się niemal tacy, jak one. Wreszcie Pogrom dobiegł końca. Wciąż jednak pozostało jeszcze wcale niemało Horrorów, choć ich moc osłabła na tyle, że cywilizacja powoli dźwiga się z gruzów. Wielu mieszkańców Barsawii i innych krain wciąż drży ze strachu w zbudowanych przed wiekami schronieniach i boi się wyjść na powierzchnię, żeby stawić czoło nowemu, odmienionemu światu. Tylko nieliczni odważają się przemierzać lądy i morza, zasługując na miano prawdziwych bohaterów.Moce Horrorów

Wiedza Kahiwy oraz doświadczenie pozwalają wam stwierdzić, że horrory posiadają następujące moce. Nie wszystkie Horrory posiadają wszystkie moce i nie jest wykluczone, że mogą ich mieć jeszcze inne rodzaje.

Drążenie myśli
Ta moc pozwala Horrorowi stworzyć telepatyczną więź pomiędzy nim a ofiarą.

Ożywienie umarłego
Horror musi dotknąć zwłok, aby użyć tej mocy. Umarły staje się kontrolowanym przez Horrora żywotrupem. Zabicie Horrora nie zawsze niszczy ożywieńce.

Podszepty
Dzięki tej zdolności Horror może sugerować postaci co ma robić.

Zdzieranie skóry
Dzięki tej straszliwej zdolności Horrr może okaleczać ciało ofiary. Skóra ofiary oddziela się pasami od mięśni, skręcając się i przemieszczając na ciele.

Znamię Horrora
Ta przerażająca moc pozwala Horrorowi piętnować ofiary i łączy oboje na dobre i złe. Może dzięki temu użyć przeciwko ofierze swoich mocy, nawet jeżeli znajduje się ona w znacznej odległości od horrora.Horrory

Konstrukty Horrorów

Horrory

Pięć Smaków Barsawii Fryndlz Fryndlz