Travar

Travar jest pięknym miastem pełnym lśniących, białych budynków, wież i iglic. Jest jedynym z wszystkich miast Barsawii, które zachowało swą urodę i chwałę sprzed Pogromu. Złote dachy budynków odbijają światło słoneczne na wszystkie strony świata. Dzięki temu, że leży nad rzeką Byrozą, miasto ma dostęp do handlowych osad t’skrangów na Wężowej Rzece, jak i do królestwa Throalu. Nieduża odległość dzieli je od Morza Śmierci i dżungli Serwos, dzięki czemu z łatwością może zdobywać magiczne, jak i zwyczajne surowce. Travar buduje większość statków powietrznych w Barsawii. Mieszkańcy tego najbogatszego po Throalu miasta prowincji żyją dostatnie i wygodnie dzięki rozwiniętemu handlowi i mądrym przywódcom.Miejsca

 • Wulgarna Małpa
  Tawerna, którą właściciel nazwał na cześć swojej zmarłej żony.
 • Zbrojownia Uglana
  Uglan, Fechtmistrz t’skrang w podeszłym wieku, przed laty zaczął sprzedawać pancerze i oręż, który zebrał w czasie swoich wędrówek. Interes okazał się na tyle dochodowy, że postanowił w końcu otworzyć w Travarze sklep. Można tu znaleźć wszystkie normalnie dostępne rodzaje broni.
 • Złamany Pałasz
  Tę Tawernę odwiedzają byli Powietrzni Łupieżcy i więcej niż kilku gości ciągle zaangażowanych w ten proceder.
 • Sanktuarium Garlen
  W tym miejscu żyje piętnaście kobiet i trzech mężczyzn, lecząc wszystkich w potrzebie. Dodatkowo głosiciele sprzedają wszystkie rodzaje maści, okładów i mikstur leczniczych.

Travar

Pięć Smaków Barsawii Fryndlz Fryndlz